Miks peaks äriklient huvituma tarkvaraarenduse raamistikest?
Iga IT projekti alguses seisame olulise valiku ees – milliste tööriistadega infosüsteem üles ehitada?
See valik võib määrata nii projekti õnnestumise kui ka pikaajalised arenduskulud.
Iga IT projekti alguses seisame olulise valiku ees – milliste tööriistadega infosüsteem üles ehitada?
See valik võib määrata nii projekti õnnestumise kui ka pikaajalised arenduskulud.
Üks kriitilisemaid otsuseid on arendusraamistiku valik, millest paljud ärikliendid pole ehk teadlikudki, kuid mis mõjutab otseselt projekti kulgu ja maksumust.
Raamistik on tarkvara rakenduse arendamise aluskomplekt, mis määrab kindlaks põhimõtted ja struktuuri, kuidas see ehitatakse. Raamistik pakub valmis funktsionaalsust, mis kiirendab arendust ja vähendab vajalikke ressursse. Hästi valitud raamistik tagab hea ülesehituse rakendusele, mis aitab arendajatel efektiivselt koodis orienteeruda.
Lõpptulemus on kiirem arendus ja parem tarkvara kvaliteet.
Meie Bitwebis oleme valinud oma peamiseks serverrakenduste arenduses Spring Boot raamistiku. See valik pole juhuslik – tegemist on ühe enimkasutatud Java raamistikuga maailmas. Spring Boot on olnud kasutuses üle kümne aasta ja seda pidevalt täiendatakse uute võimekustega, mis laiendab selle kasutatavust erinevate rakenduste ehitamisel.
Lisaks on selle funktsionaalsus täiendatav erinevate laiendustega. Kasutades raamistiku poolt pakutavat funktsionaalsust, oleme kindlad, et see funktsionaalsus on omavahel hästi integreeritud ja töökindel – seda on testitud tuhandete rakenduste ehitamisel ning erineval otstarbel.
Spring Booti üks peamisi tugevusi on põhimõtted, mille alusel rakendust ehitatakse ja mille alusel on ka raamistik ise ehitatud – need moodustavad ühtse terviku. Põhimõtted võimaldavad raamistiku võimekust laiendada ning seda oleme teinud meiegi – arendasime näiteks raamistikule majasisise teegi. Sedaviisi rikastame igat enda rakendust funktsionaalsusega, mis tõstab arendamise efektiivsust.
Raamistik annab arendajale ehitusklotsid, millest ta saab kiiresti üles ehitada väärtust loova funktsionaalsuse. Raamistik, mis võimaldab jätta koodirea kirjutamata, on raamistik, mis aitab säästa raha.
Võtame näiteks nõude, et sisestatud andmeväljal peab olema Eesti isikukood. Eesti isikukoodi valideerimise algoritm on paarkümmend rida pikk. Meil on see valmiskirjutatud ja kättesaadav igas rakenduses. Kui lisame andmeväljale juurde ühe võtmesõna “EstonianPersonCode”, oskab raamistik automaatselt kasutada meie laiendust, mis võrdleb sisestust kehtiva isikukoodi standardiga.
Kuna selle rakendamine on sedavõrd lihtne, on kliendile selle funktsionaalsuse võimaldamine sisuliselt tasuta. Õige raamistik annab arendajatele vajalikud tööriistad, nii et arendaja saab keskenduda partneritele väärtuse loomisele.
Raamistik annab arendajale juhised, kuidas rakendus peaks olema üles ehitatud. Kui arendaja tunneb neid põhimõtteid ja oskab raamistikku kasutada, saab ta kiiremini tööle asuda.
Kui projektis kasutatakse raamistikku, on uuel arendajal lihtsam sisse elada kui projektis, kus seda pole. Raamistik toimib justkui tehniline juhend, mis aitab vältida segadust ja hoida arenduse sujuvana. Ärikliendi jaoks tähendab see väiksemaid kulusid, eriti siis, kui meeskonda tuleb uus arendaja.
Küberturve on temaatika, mis hõlmab igat osa tarkvara arendusest. Raamistikul on rakenduse ehitamisel turvalisuse tagamiseks väga tähtis roll. Spring Boot on üles ehitatud võimaldamaks looma turvalisi rakendusi.
Sisseehitatud sessioonihaldus, õiguste ja rollide süsteemid ja toimingute õigsuse kontrollvahendid võimaldavad arendajal kergelt kirjutada turvalisi rakendusi. Raamistik muretseb ka erinevate tüüpiliste rünnakuvektorite riskimaandamisega. Näiteks korrektne raamistiku kasutamine võimaldab välistada SQL süstmise rünnakut.
Kasutaja sessioonid on samuti nutikalt isoleeritud, ehk sessiooni kaaperdamise risk on madalam. Raamistik annab meile tööriistad, et kirjutada mugavalt funktsionaalsust, mis on turvaline.
Iga äriliselt olulise tegevuse puhul tuleb arvestada erinevate tehniliste nõuetega. Näiteks kui pärast toimingu sooritamist tuleb kasutajale saata e-kiri, siis peab süsteem tagama ka logikirjed, mis näitavad, kuidas toiming tehti. Samuti on oluline, et administraator saaks teavituse, kui midagi läheb valesti.
Lisaks tahame, et kui toiming õnnestub, kuid e-kirja saatmine ebaõnnestub, saaksime otsustada, mida teha – kas proovida kirja uuesti saata või toiming tagasi pöörata ja sellest kasutajat teavitada. Samuti peab olema lihtne hallata, millist e-posti teenust kasutatakse, kelle kontolt kiri saadetakse ja milline on selle sisu.
Hea raamistik muudab kõik need lisafunktsioonid lihtsasti rakendatavaks. Spring Boot on just selline raamistik, mis võimaldab toimingutele sujuvalt lisada vajalikke lisategevusi.
Õige raamistiku kasutamine võib:
Meie meeskond oskab soovitada õigeid tööriistu ja lähenemisi, mis aitavad sul projekti kiirelt käima lükata. Meile on tähtis, et kogu tööprotsess oleks võimalikult kuluefektiivne ja paindlik ilma kvaliteedis järele andmata.
Kirjuta hello@bitweb.ee või otse meie arendustiimi juhile karl-august@bitweb.ee.